Radyant Isıtıcı

Hotstones Seramik Radyant

Hottable, radyant ısıtıcı sistemleri denilince akla ilk gelen firmalardan bir tanesidir. Seramik ve borulu radyant ısıtıcı sistemlerimize göz attınız mı ? Seramik ve borulu radyant ısıtıcı sistemlerimiz cafe, bar, restoran, fabrika, kış bahçesi, teras gibi alanlarda kullanıma uygundur. Radyant ısıtıcı sistemlerimiz soğuk havalarda bile sıcacık bir ortama dönüştürebilir. Seramik radyant ve boru tipli radyant ısıtıcı sistemleri Hottable tarafından kurulmaktadır. Profesyonel, kaliteli ve tecrübeli ekibimiz ile sizlere sorunsuz hizmet sunuyoruz.

Radyant ısıtıcı sistemleri fabrika ve eğlence sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Eğer fabrikanızı ısıtmak istiyorsanız radyant tipli ısıtıcılar tam size göre. Hemen bizimle iletişime geçin ve ücretsiz keşif için randavu alın. Türkiye’nin her bölgesine hizmet vermekteyiz. Ücretsiz keşif ve montaj için bizi arayın..

Radyant Isıtıcı Nasıl Çalışır ?

Radyant ısıtma; yüksek sıcaklığa sahip bir yüzeyden çıkan ışınların başka bir yüzey tarafından emilerek ısınmasıdır. Güneşin dünyayı ısıtması buna en iyi örnektir. 150 milyon kilometre uzaklıktaki güneşin yüzeyinden yayılan ışınlar, uzay boşluğunu daha sonra da atmosferi geçerek dünya yüzeyine çarpar ve enerjisini bırakarak yer küreyi ısıtır.

Radyant Isıtıcı

Güneş’in Dünya’yı ısıtma sistemini hepimiz biliyoruz. Güneş insanlara objeleri çarparak insanlar ve objeleri ısıtacak şekli düzenleme sistemi vardır. Radyant ısıtıcılar da güneşin bu sistemine benzer şekilde çalışmaktadır. Stadyum, fabrika, cami, bahçe, veranda gibi büyük alanların ısıtılması oldukça zordur. Bu tarz alanları ısıtırken enerji kaybı da oldukça yüksektir. Bu sebeple devasa büyüklükteki bu mekanlar ısıtmak için radyant ısıtıcılar kullanılmaktadır. Radyant ısıtıcı güneş gibi sadece objeleri ve insanlara çarparak ısıyı sorbe ettirecek şekilde çalışmaktadır. Yani çok büyük bir yerde ve tavanı yüksek bir alan geniş olan alanların ısıtılması ciddi enerji kaybına sebep olacağı için bu mekanlarda radyant ısıtıcı kullanılması tavsiye edilmektedir.

Radyant Isıtıcı Çalışma Prensibi

Radyant Isıtıcı dört bölümden oluşmaktadır. Bunlar, brulör, radyant boru, reflektör, vakum fanıdır. Brulörün yaktığı gaz vakum fanı ile emilerek borunun içerisinde dolaşması ve soğuduğu anda ise dışarı atılması şeklinde bir çalışma sistemi olan bu ısıtıcılar enerji tasarrufu konusunda başarılıdır. Borunun ısınması ile reflektör ısıyı havadan etkilenmeden yönlendirmeye başlar. Reflektör yardımı ile yayılan ışınımlar cisimler, insanlara çarptığı zaman ısınmaya başlar. Bu şekilde ısınma başlamış olur. Radyant ısıtıcı cisim veya insan odaklı bir ısıtıcıdır. Amacı ortamı değil cisimleri ısıtmaktır.

Radyant Isıtıcı Avantajları

Büyük ortamının ısınması oldukça zordur. Radyant ısıtıcılar bahsi geçen bu konu açısından daha iyi ısıtıcılardır. Büyük mekanların ısınması için kullanılan radyant ısıtıcılar daha az enerji harcadıkları için avantaj sağlamaktadır. Büyük mekanların ısınmasında en büyük sorun ısınmayan bölgelerin kalmasıdır. Radyant ısıtıcılar cisme uğrayan ışınların ısınmaya başlaması için büyük alanlarda ısınmayan bölge diye bir şey olmayacaktır. Radyant ısıtıcılar bölgesel ihtiyaca göre ısınma sağladıkları için de tercih edilen ısıtıcı çeşitleridir. Radyant ısıtıcılar direkt insanlı ısıtma üzerine veya cismi ısıtma üzerine dizayn edildikleri için bir ortamda sıcaklığın daha hızlı hissedilmesine ne fayda sağlar. Burada bahsi geçen radyant ısıtıcılar sıcak hava üfleyerek ısıtma sağlayan ısıtıcılara göre ortamda hava üfleyerek ortamı ısıtan ısıtıcılar hijyen gerektiren yerlerde yerdeki veya havadaki tozu bir yerlere taşıyabileceği için tercih edilmektedirler. Bu tarz durumlarda radyant ısıtıcı tercih edilmektedir.

Radyant Isıtıcı Çeşitleri

Radyant Isıtıcı kendi içerisinde çeşitleri olan bir ısıtıcıdır. Bunları şöyle sıralayabiliriz: düşük yoğunluklu ısıtıcı, yüksek yoğunluklu ısıtıcı, çok yakıcılı borulu ısıtıcı, az yakıcılı borulu ısıtıcıdır. Düşük yoğunluklu radyant ısıtıcı da boru yüzeyindeki ısı 200 ila 815 derece arasında olacaktır. Gaz yakıtlı ve evrensel elektrikli olarak bu ısıtıcılar kullanılmaktadır. Yüksek yoğunluklu ısıtıcılar ise 815 derece ve üzeri bir sıcaklık yaymaktadır. Bahçe, veranda gibi açık alanların ısınmasında bu ısıtıcı kullanılmaktadır. Bu ısıtıcılar seramik plaka ısıtıcıları da içine alır. Borulu radyant ısıtıcılar kullanılırken eğer az bir alan veya tek bir yer ısıtılmak isteniyorsa tek borulu mekânın tamamı ısıtılmak isteniyorsa çok borulu radyant ısıtıcı kullanılabilir.

Radyant Isıtıcı Kullanımı

Radyant Isıtıcı çok farklı alanlarda kullanılabilir. Isı dengesi en iyi olan ısıtma yöntemi radyant ısıtıcı ile yapılan yöntemdir. Kolay montaj düşük maliyet sebebi ile radyant ısıtıcı kullanımı büyük alanlarda tercih sebebidir. Doğalgaz, LPG gibi yakıtlarla kullanımı sebebi de bu ısıtıcının tercih edilmesine neden olmaktadır. Hava sirkülasyonuna neden olmadığı için de radyant ısıtıcı hijyen gerektiren yerlerde kolaylıkla kullanılmaktadır.

Hottable, Radyant Isıtıcı modellerini inceleyin.

Kafe, restorant, bar, kış bahçesi, fabrika gibi iç veya dış mekan ısıtma sistemleri her fiyata ve her koşula uygun farklı farklı modeller ile mevcut. Hottable, geniş ürün yelpazasi ile işletmenize en uygun olanı size sunacaktır. Hottable, iç ve dış mekan ısıtma sistemleri ürünlerini inceleyin.

Post your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hottable İletişim